עגלת קניות
סה"כ 0 מוצרים בסל
 

 שמים עין: איך בוחרים גלאי נפח?


היכולת שלכם לישון בשקט עוברת דרך גלאי הנפח – העיניים שלכם ושל מערכת האזעקה. איזה סוגים קיימים ואיך בוחרים גלאי נפח בהתאם לצרכים?

תפקידם של גלאי נפח

גלאי נפח נועד להתריע על חדירת גורמים בלתי רצויים למרחב באמצעות זיהוי תנועה. פעולת הגלאי מבוססת על שליחת קרני אינפרה אדום לנקודות שונות במרחב, ומדידת הטמפרטורה בקצה כל קרן. ברגע שהטמפרטורה משתנה בעקבות גוף שחוצה את הקרן, מתקבל חיווי המועבר למערכת האזעקה ומפעיל אותה.

מדובר למעשה באמצעי חישה אלקטרוני, שמשמש כעין הפקוחה שלך. בשל יעילותו הרבה, הפך גלאי הנפח לפתרון הנפוץ והזמין ביותר בקרב עסקים ומשקי בית.

איך בוחרים גלאי נפח?

בשל יעילותו הרבה, הפך גלאי הנפח לפתרון הנפוץ ביותר בקרב עסקים ומשקי בית, אשר מגיע במגוון רב של צורות. כל אחד מהם מתאים לצרכים שונים:

גלאי נפח פנימי – יתרונו הוא בשטח כיסוי נרחב שעומד בממוצע על 90 מעלות ו- 10 מטר, שמאפשר הגנה על מספר פתחים בו זמנית וחוסך את הצורך להגן על כל אחד מהם בנפרד. עם זאת רגישותו הגבוה של הגלאי, יכולה לגרום להפעלתו גם למשל בעקבות חלון פתוח.

גלאי תקרתי – מגדיל את טווח הכיסוי עוד יותר – ל 360 מעלות, מעצם התקנתו על גבי התקרה.

גלאי וילון – גלאי נפח המספק פתרון ממוקד לפתחי המבנה (כגון חלון, דלת או וויטרינה). בשונה מגלאי נפח סטנדרטי, שטח הכיסוי של גלאי הווילון מצומצם לפתח שעליו הוא מגן – ולכן מאפשר תנועה חופשית ברחבי האזור המוגן בזמן שמערכת האזעקה מופעלת. 

גלאי נפח חיצוני – מוצב מחוץ למבנה ונועד להתריע מראש על ניסיון חדירה לאזור המוגן. כדי למנוע אזעקות שווא, גלאי נפח חיצוני אינו רגיש לתנועת בעלי חיים ולשינויים במזג האוויר. יתרונו הוא ביכולתו לספק התרעה עוד לפני שמתבצעת חדירה לאזור המוגן ולשמש גם כאלמנט הרתעתי שמסייע בהרחקת פורצים. בנוסף, הוא מאפשר לדיירי האזור המוגן לנוע בחופשיות בתוך המבנה מבלי להפעיל את האזעקה.

איזה גלאי הכי מתאים לצרכים שלך?

לכל גלאי נפח יש כאמור יתרונות וחסרונות – ולכן יש לבחור את הגלאי בהתאם לצרכים, לתקציב ולתוואי השטח. האם למשל אנחנו מחפשים טווח כיסוי כמה שיותר רחב (ואז נעדיף גלאי תקרה)? או יכולת להסתובב בחופשיות באזור המוגן כשהמערכת דרוכה (ואז נבחר דווקא בגלאי וילון)?

כדי להתאם להם את הגלאי והמיקום המתאים ביותר באזור המוגן, חשוב לבחור בחברה מנוסה שיודעת לאתר את הצרכים בשטח. כך למשל חשוב בעת קביעת מיקום בגלאי להתחשב בכיוון זריחת השמש. כדי שיהיה באפשרותך ליהנות ממקסימום הגנה – ומינימום אזעקות שווא...