עגלת קניות
סה"כ 0 מוצרים בסל
 

נכנסים לתמונה:
איך בוחרים מצלמות אבטחה ומערכות הקלטה?

מערכות אזעקה הפכו למצרך מבוקש  בעסקים ובמשקי בית רבים. אבל מה עושים כאשר רוצים לצפות במתרחש – בכל זמן ומקום? כאן נכנסות לתמונה מצלמות אבטחה שמנטרות ומתעדות את ההתרחשות בזמן אמת. המתקדמות שבהן מצוידות ביכולות בינה מלאכותית, שיכולה להפעיל את מערכת האזעקה בתרחישים מוגדרים מראש. השאלה היא איך בוחרים מצלמות ומערכות הקלטה?

מערכת של מצלמות אבטחה מכילה שני מרכיבים:

·     מצלמות אבטחה – מנטרות ומעבירות בזמן אמת את המתרחש מבעד לעדשה. מצלמות אבטחה מתחלקות למספר סוגים בהתאם לטווח הכיסוי, איכות הצילום, תנאי התאורה ועוד.

·     מערכת הקלטה (DVR) –  מקליטה ושומרת את המידע שמתקבל ממצלמות האבטחה, בהתאם לנפח הזיכרון. בחירת מערכת הקלטה מתאימה מאפשרת צפייה מרחוק בהתרחשויות מכל מקום מעולם – דרך המחשב או הסמארטפון (מתנה בהתקנת IP קבוע).

בחירת המערכת

לפני שבוחרים את סוג המצלמה, חשוב לבחור את מערכות הצילום: היא זו שתקבע את איכות הצילום, את מהירות התגובה ואת היכולת לשלב אפשרויות מתקדמות כמו למשל צפייה מרחוק. מערכות הצילום המתחלקות לארבע קבוצות: איזה סוגים קיימים ולמי הם מתאימים?

מערכות אנאלוגיות – יתרונן הוא במחיר הנמוך יחסית, שהופך אותן לנפוצות מכל המערכות בקרב בעלי עסקים ובתים פרטיים. למרות נגישותן הרבה, המערכות האנלוגיות מתאפיינות בטווח הכיסוי ובאיכות הצילום הירודות ביותר.

מערכות HD-SDI – מערכת המאפשרת צילום והקלטה באיכות גבוהה עד פי 5 ביחס למערכות אנלוגיות. מתאים למשתמשים שרוצים להפיק תמונה איכותית יותר, לצורך זיהוי פנים ורכבים.

מערכות IP – מספקות חדות ואיכות צפייה ברזולוציה גבוהה גבוהה במיוחד, המאפשרת זיהוי טוב אפילו יותר של אובייקטים ועצמים. לצדם מספקת מערכת ה- IP שורה של אפשרויות מתקדמות, כמו למשל העברת השידורים בצורה אלחוטית.

מצלמות אבטחה עם אנליטיקה – הדור הבא של מערכות הצילום. מערכות אלו מצוידות בבינה מלאכותית המנתחת את המתרחש – ופועלות בהתאם להנחיות שקיבלו מראש. כך למשל יכולה המצלמה להפעיל את האזעקה במקרה של חציית קו גבול וירטואלי, במקרה של התקהלות כמות גבוהה של אנשים ממה שהוגדר בתא שטח ספציפי, או כאשר נעלם אובייקט מסוים מהרקע. מדובר בפתרון אידיאלי למקומות בעלי סיווג אבטחה גבוה, כמו למשל מבנים ציבוריים ואתרי בנייה.

לאחר שבחרנו את סוג המערכת בהתאם לצרכים,
אפשר להתפנות לבחירת המצלמה עצמה.

מצלמת גוף – מאפשרת הרכבת עדשה בהתאם לצרכים, כמו למשל מרחק הצילום ותנאי התאורה. היתרון של מצלמת גוף הוא בצילום איכותי למרחקים יחסית גדולים.

מצלמת כיפה – נחשבת לפתרון אסתטי בשל צורתה החצי כיפתית. מעבר לנראות המושכת, יש למצלמות הכיפה יתרונות פונקציונאליים כגון טווח כיסוי של 360 מעלות ואפשרות לעדשה ממונעת. בהתאם לסוג, מצלמות כיפה מצוידות בצילום אינפרה אדום לצורך צפייה בשעות הלילה, אפשרות לשימוש פנימי וחיצוני.

מצלמה סמויה – מצלמה זעירה המוסלקת בגלאים או בחפצים שונים בבית ובמשרד.

בחירה נכונה של מצלמות אבטחה ומערכות הקלטה, תאפשר לכם לראות את ההבדל – ולהרגיש במקסימום שליטה.