עגלת קניות
סה"כ 0 מוצרים בסל
 

תכנית החלוקה:
המדריך להקמת רשתות מחשבים

אם הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם – המחשב הוא עוזרו הנאמן ביותר: הוא מאפשר לנו לתקשר עם העולם, לחשב, לכתוב, להדפיס ולסרוק. חיבור המחשב לרשת בבית או במשרד, מאפשר לנו להפיק ממנו אפילו יותר. התקנת רשת מאפשרת לנו לשתף קבצים ומשאבים (כגון סורק ומדפסת), וגם לחבר מספר מחשבים לאותו חשבון אינטרנט. איך מקימים  רשת ואילו שיקולים כדאי להביא בחשבון?

רשת קווית או אלחוטית?

הרשת האלחוטית פשוטה יותר להתקנה, בשל העובדה שהיא מייתרת את הצורך בפריסת כבילה. עם זאת, ההשקעה הראשונית בהתקנת רשת קווית עשויה להשתלם בהמשך: החיבור הקווי מספק ביצועים מהירים יותר, אמינים יותר (ללא בעיות קליטה) ומאובטחים יותר, בהשוואה לרשת האלחוטית אשר חשופה יותר לפריצות.  בנוסף, התקנת רשתות אלחוטיות ביישובים המצויים בקרבת הקו הירוק, מלווה בשיבושים שעשויים להיגרם בשל הפעילות בתדרים הצבאיים.

בחירת הנתב

הנתב (ראוטר) הוא המנצח הממוחשב על כל התזמורת: על המחשבים, המדפסות, הסורקים וכל ציוד קצה אחר המחובר לרשת. לנתב שני תפקידים עיקריים: לחבר בין מכשירי הקצה השונים ובין המחשבים לרשת האינטרנט. לשם כך מתחבר הנתב למודם מצד אחד, ולמכשירי הקצה השונים מהצד השני. בחירת הנתב מתבצעת לפי שני קריטריונים מרכזיים: האם מדובר ברשת קווית או אלחוטית? כמה מחשבים אמורים להתחבר לרשת?

תכנון נכון בהתאם לצרכים

לאחר שבחרנו את סוג הרשת ואת סוג הנתב, הגיע הזמן לתכנן את הרשת ולהחליט: היכן נמקם את הראוטר ואת המודם? האם יש צורך בהתקנת נקודות רשת? האם כדאי לפרוס את הכבילה: על הרצפה או בתוך הקירות? ככל שהתכנון יהיה קפדני יותר, כך הרשת המותקנת תשרת את הבית או המשרד נאמנה במשך שנים רבות.

התקנת הרשת

כשרוצים להעביר כבלים בתוך הקירות, כדאי להיעזר במתקין מקצועי על מנת להימנע מפגיעה בתשתיות החשמל, הטלפון והטלוויזיה. עם סיום החיווט וחיבור כל מכשירי הקצה לרשת, זה הזמן להגדיר לכל מחשב כתובת IP שונה ולהגדיר קבוצת עבודה ושם לכל מחשב. הגדרות אלה יסייעו  למחשבים ברשת לתקשר האחד עם השני כדי לחלוק מידע ומשאבים.

התחשבות בשיקולים אלו לצורך תכנון והתקנת הרשת – תאפשר לך ליהנות מעבודה נוחה, יעילה ובטוחה יותר.